Bizi takip edin
|
EN

Kütüphane Müdürlüğü

Oku-Yayımla Anlaşması

Oku ve Yayımla (Read & Publish) anlaşması kapsamında erişim sağlanan e-kaynaklarda İzmir Ekonomi Üniversitesi araştırmacıları makale işlem bedeli (Article Proccessing Charge - APC) ödemeksizin yayın yapabilecektir.
Yapılan anlaşmalar dahilinde sorumlu yazar olarak yer alacağınız yayınlar için APC ücreti almayan ya da APC indirimi sağlayan yayıncılar ve anlaşma içeriği aşağıda yer almaktadır.

Yayıncı Açıklama
Association for Computing Machinery (ACM) Digital Library

Anlaşma dahilinde; yazarlardan ACM Open dergilerindeki, konferans bildirilerindeki makalelerden yayımlama ücreti alınmayacaktır. Yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır. Abonelik lisans süresi boyunca ACM yayınlarındaki makaleler eğer varsa kurumsal veri havuzlarına (Kurumsal arşiv) yüklenebilir.

Dergi listesi için tıklayınız.

Cambridge University Press (CUP)

Cambridge Journals: ANKOS ile yapılan özel anlaşma gereği, Cambridge Journals veri tabanı içerisinde yer alan Hybrid ve Gold Open Access dergilerde yazarlardan makale işlem ücreti alınmayacaktır. Yayımlanacak makale sayısında herhangi bir sınırlama olmayacaktır. “Oku ve Yayımla” anlaşmasının detayları Cambridge web sayfasında Türkçe olarak da açıklanmıştır.

Dergi listesi için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Oxford Journals Online

Oxford Journals Online (OJO); veritabanına 2023 yılında ANKOS konsorsiyumu ile abone olan üniversitelerin yazarları, dergi koleksiyonu içerisinde yer alan Hybrid dergilerde, Makale İşlem Bedeli – APC alınmadan açık erişim yayın yapabileceklerdir. Açık Erişim dergiler ise yüksek maliyetleri sebebiyle anlaşma dışında bırakılmıştır. Konsorsiyum teklifinde “2023 Hybrid R&P Dergi Listesi” sayfasında anlaşma kapsamındaki 343 dergi bilgisi yer almaktadır.
Dergi listesi için tıklayınız.

Açık erişim anlaşması için tıklayınız.

Springer Nature

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yürütülen EKUAL (Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı) Projesi kapsamında Springer Nature’a ait elektronik dergilerin erişim anlaşması 2024-2026 dönemini kapsayacak şekilde “Oku&Yayımla”(Read & Publish) modeline dönüştürülmüştür.

Bu anlaşma kapsamında; EKUAL tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda Springer Hibrit dergilerinde 2024-2026 dönemini kapsayacak şekilde açık erişim makale yayınlama olanağı sağlanacaktır.

Açıklama için tıklayınız.

Yazar İş Akışları

Dergi listesi için tıklayınız.

Wiley

Wiley ile “Oku & Yayımla” (Read & Publish) anlaşması yapılmıştır. Web of Science (WOS)’da yer alan, Q1 ve Q2 Grubu Wiley Hibrit ve Wiley Gold Dergilerinde (Hindawi hariç) “Research Article”, “Review Article”, “Data Article” ve “Rapid Publication” türündeki yayınlar AE desteği kapsamında olacaktır.

Dergi listesi için tıklayınız.

Yayın Seçim Kriterleri için tıklayınız.

 Çalışma Saatleri

Akademik Yıl İçinde
Hafta içi 08.30- 22.00
Cumartesi 10.00-17.00
Pazar Kapalı
Yaz ve Yarıyıl Tatili
Hafta içi 08:30 - 17:45
Hafta sonu Kapalı
Alt Kat 7/24 açıktır

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.